Video

20/06/2014 12:57:38

Kolumbia vazhdon me fitore, pak shpresa pėr Drogban me shokė

HermesNews - Pas njė ndeshje tė fortė, Kolumbia shėnoi edhe fitoren e dytė nė Grupin C tė Kampionatit botėror, duke mposhtur Bregun e Fildishtė, me rezultat 2:1.

Nė njė ballafaqim mjaft interesant mes dy skuadrave qė kishin fituar duelet e para, gjithēka u pėrcaktua pas intervalit kur loja ishte mė e hapur.

Pas disa kėrcėnimeve, James Rodriguez kaloi Kolumbinė nė epėrsi nė minutėn e 64-tė, kur realizoi me kokė. Ndėrsa, vetėm gjashtė minuta mė vonė Juan Quintero dyfishoi avantazhin e Kolumbisė. Mirėpo, Bregu i Fildishtė nuk u dorėzua.

Nė minutėn e 73-tė, Gervinho shėnoi pas njė depėrtimi duke rikthyer skuadrėn e tij nė lojė. Mirėpo, koha e mbetur nuk i mjaftoi Bregut tė Fildishtė qė ta gjejė barazimin.

Nuk kreu punė as Didier Drogba i aktivizuar nė lojė nė minutėn e 60-tė.